ماسک‌های گیاهی و طبیعی

 

یک عدد گوجه فرنگی رسیده را آب بگیرید و با یک قطعه پنبه تمیز به صورت بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه آن‌ را با آب نیم گرم بشویید.
ماسک مخصوص چروک زیر چشم
1. سفیده تخم مرغ را خوب به هم زده زیر چشم مى گذاریم و روی آن را گاز استریل گذاشته به مدت بیست دقیقه.
2. براى جلوگیرى از چین و چروک پوست لانولین را مى توان هر شب به تنهایى روى پوست مالید براى این که لانولین کاملاً جذب صورت شود با انگشت آرام به صورت تلنگر مى زنیم و صبح آن را مى شوییم.
ماسک مخصوص تورم و پف چشم
هویج سرشار از ویتامین A و به عنوان یکی از مهم‌ترین اجزای تولید کرم و ماسک صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. کمی شیر یا خامه به آب هویج اضافه کنید و قبل ازحمام آن را روی پوستتان بمالید. هویج را به صورت خمیر در آورید و کمی شیر به آن اضافه کنید. این خمیر در زدودن تورم اطراف چشم‌ها بسیار مؤثر عمل می‌کند.
ماسک مخصوص شادابی پوست
یک قاشق عسل، کمی جوش شیرین، یک قاشق شیر، یک قاشق چایخوری لانولین این مواد را باهم مخلوط کرده به هم بزنید تا خوب حل شود سپس روی صورت بگذارید و پس از ۱۵ دقیقه بشویید.
ماسک مخصوص پوست‌های کدر
اسفناج را در روغن زیتون بریزید درست به همان صورتی که بورانی درست می‌کنید بعد این ماسک را روی صورت پهن کنید. این ماسک برای پوست‌های کدر مفید است و باعث درخشش پوست می‌شود.
ماسک مخصوص جوش سرسیاه
گل ریواس، گل بابونه و گل بنفشه را بجوشانید بخار که کرد صورت را بخور بدهید و بعد یک قاشق روغن زیتون و یک زرده تخم مرغ که قبلاً مخلوط کرده‌ایم به‌صورت ماسک برروی صورت بگذارید بعد از شستن ماسک ادوکلن را با پنبه به صورت بمالید تا ضدعفونی شود.
ماسک مخصوص پوست های معمولی
یک زرده تخم‌مرغ، یک قاشق مرباخوری آب پرتقال و یک قاشق مرباخوری روغن بادام را به شیره نارگیل اضافه کرده و به صورت بمالید و پس از ۲۰دقیقه بشویید.
ماسک مخصوص پوست های خشک
هلو را له کرده چند دقیقه برروی پوست می‌گذاریم این ماسک تقویتی و آب‌رسان است.
یک قاشق سوپ‌خوری عسل را با یک زرده تخم مرغ به خوبی مخلوط کرده آن را بر روی صورت و گردن بمالید نیم ساعت بعد با آب بشویید.
گرد نارگیل را در شیر حل کرده خوب بهم بزنید تا خمیری شکل شود آن را بر روی صورت مالیده بگذارید خشک شود سپس با آب ولرم بشویید.
آب خیار را با خامه مخلوط کرده مدت نیم ساعت محلول را برروی صورت بگذارید این ماسک خاصیت آب‌رسانی دارد.
یک زرده تخم مرغ را خوب زده با آب هویچ خوب مخلوط کنید و آن را بر روی صورت و گردن مالیده بعداز ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید و کرم مرطوب کننده به پوست بزنید.
ماسک مخصوص پوست‌های خشک و چروک
سیب تازه را خوب رنده کنید تا به صورت پوره درآید یک قاشق روغن زیتون به آن اضافه کنید خوب مخلوط کرده به صورت
و گردن بمالید بعداز ۲۰ دقیقه با شیر پاک کنید و با آب ولرم بشویید.
برای از بین بردن چروک زیر چشم هر شب دور چشم‌ها را با روغن کرچک چرب کنید.
برای داشتن مژه‌های پرپشت وحالت‌دار هر شب چشم‌ها را با چایی پررنگ کمپرس کنید و ماساژ دهید.
برای پاک کردن آرایش چشم نیز می‌توانید از چایی سبز استفاده کنید.
هر روز هفته با یک ماسک
جایگزین کردن ماسک‌ها و لوسیون‌های گیاهی به جای انواع کرم‌های بهداشتی و مرطوب کننده‌های شیمیایی در حفظ نشاط و سلامت پوست در دراز مدت بسیار موثر است. اگر چه امروزه کرم‌ها و لوسیون‌های طبیعی مختلفی با منشاء گیاهی و حیوانی توسط کارخانه‌های دارو‌ها و لوازم آرایشی تهیه و وارد بازار دارو می‌شود اما این محصولات گیاهی در مقایسه با انواع سنتی که بدون دخالت صنایع تولید و تهیه می‌شوند، خواص کنترل شده و محدود‌تری دارند.
از این رو برای دریافت نتایج بهتر کافی است از ماسک‌ها و لوسیون‌های گیاهی که به شما معرفی کردیم در طول هفته هر شب پیش از خواب استفاده کنید. این ماسک‌ها را به مدت 20 تا 30 دقیقه روی پوستتان نگه دارید. سپس آن را با آب گرم بشویید.